Asset Publisher Asset Publisher

Edukacja leśna

 

Obiekty infrastruktury edukacyjnej

1.Ścieżka edukacyjna

Ścieżka o długości 7,5 km zlokalizowana jest w lasach leśnictwa Karżniczka. Na całej trasie ścieżki rozlokowano tablice edukacyjno-informacyjne na temat m.in. ekologicznej roli lasu, tego co nam daje las i dlaczego jest taki ważny, ochrony przyrody, a także znajdujących się w danym miejscu osobliwości  np. kurhanów. Najbliższa stacja PKP i PKS znajduje się 500 m w odległości od początku ścieżki. 

 

 

 

 

2.Zielona klasa

W 2007 roku została oddana do użytku Zielona Klasa, czyli miejsce służące przeprowadzaniu lekcji o tematyce przyrodniczej na  świeżym powietrzu. Obiekt jest zlokalizowany tuż przy leśniczówce w Wielkiej Wsi. Zielone lekcje odbywają się w drewnianej, zadaszonej wiacie wyposażonej  w stół i ławy. Uzupełnienie infrastruktury stanowi zestaw tablic o tematyce przyrodniczej rozmieszczonych w pobliżu wiaty.

 

3.Salka edukacyjna

W budynku nadleśnictwa stworzono salkę edukacyjną, wyposażoną w pomoce dydaktyczne. Izba została  stworzona głównie dla potrzeb edukacji dzieci i młodzieży. Stanowi  ona idealne uzupełnienie programu nauczania przyrody w szkołach, o czym świadczą odwiedziny najmłodszych i nieco starszych przyrodników z okolicznych szkół.

 

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

NARADA PPOŻ

NARADA PPOŻ

W dniu 6 marca 2018r. w siedzibie Nadleśnictwa Damnica odbyła się powiatowa, koordynacyjna narada dotycząca ochrony przeciwpożarowej lasu

W dniu 6 marca 2018r. w siedzibie Nadleśnictwa Damnica odbyła się powiatowa, koordynacyjna narada dotycząca ochrony przeciwpożarowej lasu, której przewodniczył pracownik RDLP w Szczecinku W. Kostrzewa.

Udział w niej wzięli pracownicy Nadleśnictw: Łupawa, Ustka, Leśny Dwór, Warcino i Damnica, Słowińskiego Parku Narodowego oraz przedstawiciele Straży Pożarnych: PSP Słupsk, OSP Damnica OSP Główczyce, samorządów, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Na naradzie przedstawiono problemy związane z ochroną przeciwpożarową lasu, podkreślono wysoki poziom współpracy wszystkich powyżej wymienionych służb w dążeniu do jak najmniejszej ilości zdarzeń oraz  widoczny z roku na rok wzrost świadomości lokalnej społeczności m.in. dzięki szeroko zakrojonym działaniom informacyjnym i edukacyjnym.