Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

NADZWYCZAJNA INWENTARYZACJA DZIKÓW

NADZWYCZAJNA INWENTARYZACJA DZIKÓW

W dniach 25 i 26 października w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Damnica przeprowadzona została nadzwyczajna inwentaryzacja dzików.

Inwentaryzacja była prowadzona metodą pędzeń próbnych. Metoda ta dla swej dokładności wymaga zaangażowania dużej ilości osób, dlatego też dodatkowo oprócz pracowników nadleśnictwa zaangażowani zostali pracownicy zakładów usług leśnych orz myśliwi zrzeszeni w lokalnych kołach łowieckich. Inwentaryzacja ma oczywiście ścisły związek z informacjami dotyczącymi nowych ognisk chorobowych ASF –afrykańskiego pomoru świń.