Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

NARADA PPOŻ

NARADA PPOŻ

W dniu 6 marca 2018r. w siedzibie Nadleśnictwa Damnica odbyła się powiatowa, koordynacyjna narada dotycząca ochrony przeciwpożarowej lasu

W dniu 6 marca 2018r. w siedzibie Nadleśnictwa Damnica odbyła się powiatowa, koordynacyjna narada dotycząca ochrony przeciwpożarowej lasu, której przewodniczył pracownik RDLP w Szczecinku W. Kostrzewa.

Udział w niej wzięli pracownicy Nadleśnictw: Łupawa, Ustka, Leśny Dwór, Warcino i Damnica, Słowińskiego Parku Narodowego oraz przedstawiciele Straży Pożarnych: PSP Słupsk, OSP Damnica OSP Główczyce, samorządów, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Na naradzie przedstawiono problemy związane z ochroną przeciwpożarową lasu, podkreślono wysoki poziom współpracy wszystkich powyżej wymienionych służb w dążeniu do jak najmniejszej ilości zdarzeń oraz  widoczny z roku na rok wzrost świadomości lokalnej społeczności m.in. dzięki szeroko zakrojonym działaniom informacyjnym i edukacyjnym.