Asset Publisher Asset Publisher

Historia

Nadleśnictwo Damnica (do 1952 roku – Dębnica) jako jednostka administracyjna powstało po II wojnie światowej  w 1946 r.  Ogólna powierzchnia wynosiła wówczas tylko 5478 ha. W tym samym czasie utworzono Nadleśnictwo Główczyce.  Powierzchnia obu sąsiednich nadleśnictw na skutek przejmowania drobnych kompleksów sukcesywnie wzrastała. Z dniem 01.01.1976 r.  nadleśnictwa zostały zlikwidowane i włączone jako  obręby leśne do Nadleśnictwa Ustka.
Zarządzeniem Nr 27 Naczelnego Dyrektora LP z 31.10.1984 roku oraz Zarządzeniem Nr 11 Dyrektora OZLP w Szczecinku z dnia 31.12.1984 roku z dniem 01.01.1985 roku powołane zostało  na nowo Nadleśnictwo Damnica na obszarze dwóch obrębów (byłych nadleśnictw): Damnica i Główczyce, o powierzchni 14745 ha.


Pierwsza siedziba nadleśnictwa po II wojnie światowej mieściła się w zabytkowym pałacu, który dzisiaj jest siedzibą Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego  dla dzieci i młodzieży. Od 1988 roku do 2017 roku siedziba Nadleśnictwa znajdowała się w  biurowcu na osiedlu leśnym w Damnicy.
Natomiast od 2017 roku siedzibą Nadleśnictwa jest nowo wybudowany biurowiec na ul. Wincentego Witosa 2A w Damnicy.

       Miejsce pierwszej siedziby Nadleśnictwa Damnica/wówczas Dębica

         


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Sprzedaż drewna

Sprzedaż drewna

Zasady sprzedaży drewna określa zarządzenie DGLP.  Aktualne zasady znajdziemy  w zarządzeniu nr 68 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 listopada 2019 r. w sprawie sprzedaży drewna przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe .

Aktualny cennik drewna przeznaczonego do sprzedaży detalicznej do pobrania na stronie Biuletynu Informacji Publicznej  Nadleśnictwa Damnica kliknij tutaj

 


 

Masa drewna przeznaczona do sprzedaży w danym roku podzielona jest na pule:
a)    ofertowa
b)    sprzedaż detaliczna
c)    potrzeby własne jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych.

Pula ofertowa sprzedawana jest na internetowych przetargach ograniczonych w Portalu Leśno Drzewnym oraz systemowych aukcjach internetowych w aplikacji e-drewno. Drewno które nie zostało sprzedane w tych dwóch procedurach trafia na zwykłe aukcje internetowe e-drewno.

Pula detaliczna sprzedawana jest osobom fizycznym, instytucjom i przedsiębiorcom. Do puli detalicznej może być przesunięty surowiec nie sprzedany na aukcji internetowej w aplikacji e-drewno.  Sprzedaż drewna klientom detalicznym może odbywać się również na warunkach samowyrobu. W ramach samowyrobu dopuszcza się wyrabianie drewna małowymiarowego M2(drobnica ), M2L (leżanina), oraz drewna średniowymiarowego opałowego S4 (grubizna opałowa) z zastrzeżeniem, że samowyrób nie może dotyczyć czynności związanych ze ścinką mechaniczną drzew, a także nie może dotyczyć drewna wielkowymiarowego i średniowymiarowego użytkowego. Nabywcę zainteresowanego pozyskaniem drewna w drodze samowyrobu dopuszcza do pracy miejscowy leśniczy lub podleśniczy, ustalając miejsce i czas wykonywania prac. Rozpoczęcie pracy może nastąpić po przeprowadzeniu instruktażu bhp , który musi być potwierdzony podpisanym przez zainteresowanego zezwoleniem na samowyrób.

Przed dokonaniem zakupu drewna kupujący winien zapoznać się z warunkami sprzedaży :