Wydawca treści Wydawca treści

Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych HCVF

Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych - zidentyfikowane według kryteriów HCVF (Hight Conservation Vaule Orestes) adoptowanych do warunków Polski przez Związek Stowarzyszeń "Grupa Robocza FSC-Polska"

Lasy będące HCVF (skrót od angielskiej nazwy: Hight Conservation Value Forestes - polska nazwa: Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych) są wyznaczane w oparciu o "Kryteria wyznaczania Lasów o szczególnych walorach przyrodniczych w Polsce", adaptacja do warunków Polski, lipiec 2006 r. autorstwa: Związek Stowarzyszeń "Grupa Robocza FSC-Polska"

1. Kryteria wyznaczania Lasów o szczególnych walorach przyrodniczych (HCVF) w Polsce dostępne są na stronie http://pl.fsc.org/  w zakładce : https://pl.fsc.org/pl/dokumenty

2. Powierzchnia poszczególnych kategorii lasów HCVF w Nadleśnictwie Damnica - plik w załączniku.

3. W plikach załączników dostępne są również mapy poszczególnych kategorii HCVF

W dniach 24.03 - 14.04.2014 roku Nadleśnictwo Damnica przeprowadziło procedurę konsultacji społecznych dotyczących lasów kluczowych dla tożsamości kulturowej lokalnych społeczności (Kat.6)

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że wszelkie uwagi oraz propozycje dotyczące nowych obszarów HCVF można nadal zgłaszać do nadleśnictwa.

Wszelkie opinie, propozycje i uwagi dotyczące powyższych obszarów prosimy zgłaszać do Pana Pawła Piłczyńskiego: tel. 515912 350,  email:  pawel.pilczynski@szczecinek.lasy.gov.pl

Paweł Piłczyński

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Monitoring Lasów

Monitoring Lasów

Monitoring lasów w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska.

 W lasach wszystkich form własności na terenie całego kraju w latach 2016-2020 będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów. Program monitoringu lasów stanowi element systemu Państwowego Monitoringu Środowiska. Zebrane wyniki posłużą do oceny stanu zdrowotnego lasów Polski wszystkich form własności w relacji do zmieniających się warunków środowiska. Prace terenowe odbywają się corocznie na stałych powierzchniach obserwacyjnych rozmieszczonych w sieci 8x8 km, które są częścią gęstszej sieci wielkoobszarowej inwentaryzacji stanu lasu. Parce terenowe będą wykonywane przez pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa  w okresie od 1 czerwca do 30 września w latach 2016-2020.